Narzędzia ścierne

Walce ścierne są to narzędzia stosowane na szeroką skalę w przemyśle szlifierskim. Niektóre, doskonale sprawdzają się także w przedsiębiorstwach zajmujących się usuwaniem rdzy, a także oczyszczaniem różnych powierzchni.

www.pomorskie-zabytki.pl

Opisywane walce stosowane są podczas użytkowania szlifierki kątowej przeznaczonej zarówno do szlifowania, jak i do cięcia, czy polerowania. Maszyny tego typu posiadają zwykle możliwość regulowania obrotów, a umieszczone na nich walce mają za zadanie nadawanie rysy dużym i płaskim powierzchniom, które posiadają kształt prostokąta lub kwadratu oraz są wykonane z nierdzewnej stali.

Walce ścierne mają odmienne przeznaczenie w zależności od tego, z jakich włóknin zostały wykonane. Typowy walec ścierny jest narzędziem mającym postać okrągłego rdzenia, na bazie którego ułożone są w sposób promienisty, specyficzne listki.

Ogólnie, możemy wyróżnić dwa rodzaje tych narzędzi. Są to walce do zastosowania na szlifierce kątowej oraz walce przeznaczone do wykorzystania w urządzeniu jakim jest satyniarka.

http://zbiorstal.pl/produkty/zbiorniki-sprezonego-powietrza zawory napowietrzająco-odpowietrzające producent