Mapy a nawigacja w czasie rzeczywistym

Kiedy wybieramy się na wyprawę rowerową do innego kraju, z pewnością warto wykorzystać wszelkie udogodnienia, których dziś dostarcza nam technologia. Wyprawa będzie równie przyjemna, a jednocześnie spędzimy mniej czasu na błądzeniu i szukaniu właściwej trasy. Aby było to możliwe, w pierwszej kolejności powinniśmy oczywiście sięgnąć po nawigację lub… aplikacje do wyznaczania trasy.

Te dwa rodzaje oprogramowania bywają czasem mylone. Tymczasem warto zdać sobie sprawę z różnic pomiędzy nimi, bo to cenna informacja chociażby podczas zakupu aplikacji. Standardowa nawigacja – zarówna ta, jako osobne urządzenia, jak i w formie oprogramowania na urządzenia mobilne, przelicza trasę w czasie rzeczywistym.

To znaczy, że kieruje nas krok po kroku do celu. Wskazuje lub wydaje komunikaty głosowe odnośnie tego, kiedy i gdzie mamy skręcić. Natomiast internetowe mapy do wyznaczania trasy to narzędzie, które można wykorzystać jedynie do zaplanowania trasy i ewentualnie samodzielnego śledzenia jej podczas podróży.

Program nie poprowadzi nas po drodze i nie wskaże nowej ścieżki, gdy zboczymy z głównej trasy. Wciąż jednak może być bardzo pomocny podczas planowania trasy, jak i samej turystyki.

światło rowerowe https://www.pencopolska.pl/academy/jak-poprawic-sprint-na-rowerze/