Katamaran lepszy niż jacht

Kolejnym sposobem na poruszanie się po wodach morskich jest równie kosztowny jak jacht, katamaran. Według wielu, bardziej prestiżowy niż poprzednik, gdyż posiada wiele więcej zalet oraz możliwości.

Wypożyczenie katamaranu pozwala na cieszenie się dość sporą powierzchnią użytkową na pokładzie, jak i pod nim, dzięki temu mamy większą swobodę, a szczególnie jeśli pływają z nami dzieci. Poza dużą przestrzenią, katamarany są bardzo prestiżowymi maszynami, które prezentują się bardzo dobrze na tle innych łodzi, co znacznie podnosi nasz komfort podróży.

Poza wspomnianymi luksusami pływanie katamaranem jest o wiele prostsze niż jachtem, dlatego też polecany jest sternikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym sterowaniem. Niemniej jednak dość duża prędkość, jaką można osiągnąć również wpływa na zwiększenie prestiżu i zainteresowania katamaranem.

Dodatkowo warto wspomnieć, że katamaran umożliwia bliższe podpływanie do lądu, dzięki czemu bez trudu można podziwiać port z pokładu, a także cieszyć się urokami kąpieli oraz nurkowania.

farby do plandek