Czy można szybko/ekspresowo nauczyć się języka obcego?

Są ludzie, którzy chcieliby, żeby nauka języka obcego była prosta, a przede wszystkim, żeby zabierała jak najmniej czasu. Dlatego też poszukuje się różnych sposobów, które mają sprawić, że ta nauka naprawdę będzie przebiegała w ekspresowym tempie. Ale czy faktycznie takie nauczanie jest możliwe i przede wszystkim, czy przy tak szybkim nauczaniu jesteśmy w stanie zapamiętać te wszystkie rzeczy tak, aby nawet po dłuższym czasie móc je przywołać bez najmniejszego problemu?

Wiele różnych czynników

Tak naprawdę to, jak szybko uda nam się nauczyć języka obcego, będzie zależało od wielu różnych czynników. Od naszych osobistych umiejętności językowych, od naszej pamięci, od wieku, bo przecież nie od dzisiaj wiadomo, że młodszym osobom łatwiej jest zapamiętać wiele różnych rzeczy niż starszym, ale też ogólnie od naszej umiejętności uczenia się. Są osoby, które naprawdę szybko i bez większego wysiłku zapamiętują kolejne słówka i zwroty, a są takie, które muszą na to poświęcić sporo czasu, a do tego jeszcze systematycznie je sobie przypominać. Ale prawda jest taka, że możemy wspomagać to nasze uczenie się języka obcego, tak abyśmy cały ten proces mogli przyspieszyć i znacznie sobie ułatwić. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że nasza nauka zakończy się nie tylko szybko, ale także z pozytywnym wynikiem?

Jak sobie pomóc?

Jeżeli chcemy sobie pomóc w szybkim uczeniu się języka obcego, to przede wszystkim powinniśmy zrobić sobie listę słówek, które wydają się dla nas szczególnie ważne.

www.narzedziaiosprzet.com.pl

Takich, które według nas najczęściej będziemy używać, pomijając te, z których będziemy korzystać naprawdę sporadycznie. Warto sobie również na różnych przedmiotach w domu naklejać małe karteczki, na których umieścimy angielskie nazwy tych przedmiotów. Dzięki temu będziemy utrwalać ich nazwę, pisownię, ale także będziemy mogli je sobie na głos powtarzać, aby utrwalić sobie również to, jak należy je prawidłowo wymawiać. Świetnym sposobem na szybką naukę języka obcego będzie również częste powtarzanie na głos tego czego się nauczyliśmy, jak i słuchanie filmów czy muzyki właśnie w tym języku obcym. Będzie się wówczas oswajać z nowymi słowami, a jednocześnie też, będziemy mieli możliwość poćwiczyć właściwy akcent. Możemy też uczyć się konkretnych zagadnień przez określony czas, jak i wykorzystywać każdą wolną chwilę na powtarzanie materiału. Nie zaszkodzi również korzystanie z różnych aplikacji, które będą pomagały w nauce danego języka obcego.

Im częściej będziemy się otaczać językiem obcym, którego chcemy się nauczyć, tym większa będzie szansa, że szybko się go nauczymy, a wiedza którą w ten sposób zdobędziemy zostanie z nami na dłuższy czas.

https://www.sita.pl/fale-mozgowe-gamma-koncentracja-i-zwiekszona-kreatywnosc/ http://szkola.ksiegarnialiber.pl/